Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč bígla s PP

29. 7. 2008

Proč kupovat bígla s PP? Proč si nekoupit radši beagla bez papírů o trochu levněji? Vždyť s ním stejně nebudu chodit na výstavy, zkoušky s ním stejně dělat nechci a papíry přece dostane pouze prvních 6 štěňat?"

Protože:

* Průkaz původu (dále pouze PP) dostanou všechna štěňata z vrhu,( samozřejmě, že oba dva rodiče musí mít také průkaz původu), spojení rodičů musí být schváleno a doporučeno poradcem chovu.Je poté jedno, zda   jsou štěňata dvě nebo jich je deset.Všechna mají nárok   bez vyjímky na PP, i kdyby štěňata měla nějakou vadu. PP je vlastně něco jako občanský průkaz   psa a zaručuje , že nedostanete z poloviny beagla a z poloviny třeba jezevčíka (nebo bernardýna - teď přeháním). Tzn., pokud vám "chovatel" řekne,že štěně nemá PP, protože bylo šesté  z vrhu (nebo sedmé apod.), tak mu nevěřte!! Lže vám do očí.

* PP vám nenařizuje chodit se psem na výstavy či zkoušky, pouze vám to umožňuje. PP si v budoucnu už nikdy neopatříte.A co když pejsek bude pěkný a po roce (nebo po dvou) se nám zachce zkusit jít na výstavu.

* Pes s PP stojí vždy o něco více, neboť - musíte být členem Beagle klubu ČR, musíte platit za tetování , za PP, musíte zaplatit připuštění,očkování, odčervení, atd. Je pravda, že svědomitý chovatel , který má štěňata bez PP je také odčerví a očkuje, ale nebývá to pravidlo.

* Máte jistotu , jaké je to s povahou psa. Beagle s PP nikdy nebude sám od sebe agresivní, nebude kousavý či nervní. To se u beagla kříženého(např. s pitbullem) nedá  zaručit. A jak to poznáte, když štěňátko vypadá úplně stejně jako pravý beagle?Mnoho majitelů beaglů bez PP se diví, že jejich pes  v mnoha rysech neodpovídá standartu, a to nejen exteriérem, ale i povahou.

* Uvědomte si, že koupí štěňátka to nekončí, ale začíná a že do něj během jeho života budete muset investovat několikrát více, než jste zaplatili za něj chovateli.

* Snažte si vybírat od chovatelů, kteří vám prodají štěně zdravé, odčervené a očkované a pro které prodejem štěněte zájem o ně nekončí (možnost pohlídat štěně během dovolené,pomoc s výcvikem, apod. )